Opublikowano Dodaj komentarz

Buty na ekstremalny mróz: dla wojska i zdobywców biegunów

Buty zimowe na bardzo niskie temperatury

Zima. To słowo najczęściej kojarzy się z feriami i beztroskimi zabawami na śniegu. Jednak są takie miejsca na Ziemi, w których zima oznacza śmiertelną walkę o przetrwanie. Dla tych, którzy wybierają się w miejsca skute syberyjskim mrozem przygotowaliśmy dwie niezwykłe propozycje. Poznajcie buty na prawdziwą zimę. Na zimę przez lodowate „z”.

THWAITO: buty na polarne mrozy

Model ten został zaprojektowany z myślą o tych, którzy nie boją się wypraw prowadzonych w ekstremalnych warunkach pogodowych, do miejsc, które rzadko odwiedzane są przez typowych turystów: do Arktyki, na obszary Syberii czyw góry zimą.

Na uwagę zasługują:

 • gruba, oddychająca cholewka wykonana z naturalnej skóry nubukowej,
 • bezpieczna podeszwa z gumy, która nie traci swoich właściwości w niskich temperaturach
 • oraz otok chroniący przez uszkodzeniami.

Thwaito-buty zimowe na bardzo niskie temperatury

Zmarznięte stopy w butach? Zapomnij! W tych butach na arktyczne mrozy to Cię nie spotka.  Nawet Ekstremalnie niskie temperatury do -50 C 🥶 nie przeszkodzą Ci w dotarciu do celu.
Ten kompatybilny z rakami koszykowymi but przeznaczony do wędrówek w śniegu i po lodzie w ekstremalnie mroźnych warunkach. Skórzana wysoka cholewka, trwale wodoodporna i oddychająca membrana Gore-Tex połączona z warstwą izolacyją THERMIUM™ . Specjalna podeszwa zachowująca elastyczność i właściwości antypoślizgowe w niskich temperaturach.

0 komentarzy

Buty na mróz – Grizzly GTX Black (wojskowe buty zimowe)

Z kolei ten model męskiego buta zimowegoadresowany jest przede wszystkim do osób należących do służb mundurowych, na przykład do wojska.

Wojskowe zimowe buty Grizzly widok z boku

Wojskowe buty zimowe 933 Grizlly na ekstremalne mrozy

Grizzly GTX  to zimowe buty wojskowe (Extreme Cold Weather Boot (ECWB) ) dostępne w kolorze brązowym oraz czarnym, które przeznaczone do poruszania się w ekstremalnych warunkach pogodowych. Gwarantują ochronę w temperaturach sięgających minus 50 stopni Celsjusza.

Największym atutem tego modelu jest jednak ultrawydajna membrana izolująca, której kluczowy składnik (aerożel) powstał w laboratoriach NASA.
Bezpieczeństwo poruszania się zapewnia specjalnie zaprojektowana podeszwa, która nawet w skrajnie niekorzystnych warunkach termicznych zachowuje elastyczność i właściwości antypoślizgowe. BE READY.
[su_note radius="8"]Produkcja tego modelu zaplanowana jest na : GRUDZIEŃ (kolor czarny), GRUDZIEŃ /STYCZEŃ 2023 kolor brązowy. [/su_note]

0 komentarzy

Co odróżnia buty na mróz produkowane przez Prabos od butów innych firm?

Gore-Tex Thermium – najnowsza broń w walce z mrozem

Największym atutem są zastosowane najnowsze istniejące na rynku materiały izolacyjne, takie jak THERMIUM. Teoria jest prosta. Aby zabezpieczyć stopy przed mrozem, zwłaszcza tym arktycznym, trzeba zainstalować w bucie na zimę – warstwę izolującą. Im grubsza warstwa, tym większa szansa, że bezlitosne zimno nie ukąsi naszej skóry.

W pewnym momencie pojawia się jednak problem innego rodzaju. Co zrobić, żeby uzyskać wysoki komfort cieplny i nie przesadzić z wagą buta? Przecież rozmiarów zewnętrznych obuwia zimowego nie da się powiększać w nieskończoność…

zdjęcie zima , lód , niskie temperatury
W takich warunkach buty Thwaito czują się najlepiej.

Membrana Gore-Tex z izolacją Thermium: Na czym polega jej przewaga?

Prawdziwa moc tego rozwiązania kryje się w dobrze materiałów zastosowanych w butach właściwie jednego z nich. Tym elementem, który robi różnicę jest  aerożel.  będący głównym elementem izolacji THERMIUM. Dzięki niemu izolacja jest:

 • niewiarygodnie cienka

  Jej grubość to zaledwie 1,7 mm! Dzięki temu buty zimowe mogą być lżejsze, a ich zewnętrzne rozmiary – odpowiednio mniejsze. Lżejsze buty zimowe na ekstremalny mróz to większy komfort, a mniejsze rozmiary to możliwość wykonywania precyzyjnych czynności, takich jak na przykład prowadzenie pojazdu.

 • rewelacyjny współczynnik izolacji.

  Aerożele są też obecnie materiałami o najmniejszym dla ciał stałych współczynniku przewodnictwa ciepła. Dlatego Twoje stopy pozostaną ciepłę bez względu na temperaturę.  Temperatura graniczna to -35°C; a temperatura ekstremalna: -50°C.

 • niska waga

  Wyobraź sobie ciało stałe, którego gęstość jest niewiele większa od powietrza. Materiał tak lekki, jak to tylko możliwe, ponieważ 99,8 jego masy stanowi  resztę stanowi porowaty materiał tworzący jego strukturę.

Aerożel - doskonała izolacja w butach
Dowód? Aerożel jest stosowany na co dzień jako ocieplenie w skafandrach astronautów. Nie musimy dodawać, jak ekstremalne warunki panują w otwartej przestrzeni kosmicznej. Autorstwa Courtesy NASA/JPL-Caltech – NASA Stardust Website, Domena publiczna, Link

 

Buty na ekstremalny mróz, wilgoć i… wyższe temperatury

Membrana, o której mowa, doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie panują arktyczne mrozy. Jednak jej walory użytkowe to nie tylko ochrona przed zimnem!

Izolacja to także skuteczna bariera przed ciepłem docierającym z zewnątrz. Co więcej, atutem tego nowatorskiego rozwiązania jest również niskie wchłanianie wody, co czyni buty z taką membraną odpornymi na działanie wilgoci.

Przeczytaj więcej o aereożelu jako materiale izolacyjnym
Gore-Tex Thermium w obuwiu na niskie temperatury

Gore-Tex Thermium i inne materiały ocieplające w obuwiu

Zobacz jakie materiały do ocieplania, w zastosowaniach profesjonalnych, używane są w butach zimowch na ekstremalnie niskie temperatury.

0 komentarzy

Źródła:

 1. Aerożel – Wikipedia, wolna encyklopedia
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *