nowa kolekcja lekkich butów trekkingowych Prabos

Mała Księgowość MK, export do excela

1. Wybieramy tabelę jaką chcemy wyeksportować do excela

 

Eksport do MS Excel na przykładnie faktur za paliwo z Orlen

2. Wybieramy Export zawartości tabeli

Klikamy prawym przyciskiem myszki i wybieramy export zawartości tabeli

3. zapisujemy jako plik  jako CSV (ważne) w wybranym folderze (tutaj w folderze C:\windows\manual )

z menu rozwijalnego wybieramy „Plik exportu danych formatu CSV”

5. Zaznaczamy właściwe opcje:

  • kodowanie : windows-1250
  • sparator wybieramy domyślny średnik ; (może to być dowolny znak lub litera, ważne aby nie występował on (ona) w tekście eksportowanej tabeli.
  • zaznaczamy, że „Plik posiada nagłówek”
zaznaczamy właściwe opcje

6.  Plik już został zapisany w wybranym folderze, dalej pracujemy już na Excelu

  • przechodzimy do zakładki „Dane”
  • wybieramy ” z tekstu”
kliknij aby powiększyć, gdy nieczytelne

 

7.  wybieramy wyeksportowany plik z MK

  • zaznaczamy (podświetlamy plik ) i klikamy importuj
Wybieramy wcześniej wyeksportowany plik z MK w formacie CSV zapisany we wcześniej wybrany katalogu

 

8. Otwiera się okno „Kreator importu tekstu – krok 1 z 3”

Musimy zaznaczyć tak jak na printscreenie

  • rozdzielany
  • pochodzenie pliku : windows (ANSI) , jeżeli w kroku 5 wybraliśmy „windows 1250”
  • zaznaczamy moje dane mają nagłówki (jeżeli w kroku 5 zaznaczyliśmy „plik posiada nagłowek”

9. Excel domyślnie wybiera ogranicznik : TABULATOR, ponieważ w KROKU 5 wybraliśmy jako ogranicznik średnik ; musimy ODZNACZYĆ tabulator i zaznaczyć ptaszkiem drugą pozycję „Średnik”

 

Na printscreenie widać, że poszczególne kolumny są oddzielone średnikiem ; dlatego, że został on wybrany w KROKU 5. Jeżeli wybralibyśmy w tamtym KROKU inny rozdzielacz np #, to teraz wszystkie kolumny byłyby oddzielone znakiem #

 

Jeżeli ograniczniki zostały prawidłowo wybrane, to Excel, porozdziela nam kolumny, jak to widać w następnym kroku.

10.  KROK 3 z 3

Jeżeli w kolumnach mamy daty, to warto zweryfikować nagłówki kolumn i sprawdzić, czy są właściwie sformatowane. Domyślnie mamy wszędzie format ogólny. Warto w wypadku dat zmienić formatowanie na „Data” . I tutaj UWAGA EXCEL domyślnie wybiera DMR czyli dzień, miesiąc, rok (zobacz lupka) ale nasze dane mają inną kolejność czyli 2019-05-01 czyli RMD (rok, miesiąc, dzień), dlatego z menu rozwijalnego wybieramy RMD. W zaimportowanej tabeli będziemy mieli format daty w kilku kolumnach, należy suwakiem przejrzeć wszystkie kolumny i odpowiednio pozmieniać formatowanie dat.

 

10.1 Krok 3 z 3

Formatowanie liczb dziesiętnych. Należy zauważyć, że wartości dziesiętne są oddzielone kropką a nie przecinkiem.

 

 

 

W takim formacie MK eksportuje. Czyli mamy 35.42 a nie 35,42. 

 

Dlatego teraz musimy przejść do przycisku „ZAAWANSOWANE” i powiedzieć Excelowi , że separatorem dziesiętnym jest u nas nie przecinek a kropka.

 

11. klikamy OK , wybieramy, gdzie ma być wklejona tabela. Wystarczy ,że klikniemy daną komórkę , najczęściej A1. Tutaj wybrałem D9

 

12, Karta „Właściwości” (może zostać pominięta) , jeżeli odznaczymy „monitoruj nazwę pliku podczas odświeżania” w przyszłości , jeżeli wyeksportowany przez MK plik będzie miał tą samą nazwę i będzie w tej samej lokalizacji, nie musimy wówczas za każdym razem przechodzić przez KROKI 6-12, tylko zapisujemy plik jako plik xls a przy otwieraniu excel sam wykona już te kroki.

Uwaga, jeżeli nasz źródłowy plik został zmieniony, można zaznaczyć poniżej „odśwież dane podczas otwierania pliku”

13 Po kliknięciu przycisku OK z Pkt. 11, mamy już gotową zaimportowaną tabelę do excela, gdzie możemy robić już bardziej zaawansowane zestawienia.

 

 

 

Hej! 🙂 Przecież nie urodziłeś się po to, żeby marnować czas, wpatrując się w ekran komputera. Zrób sobie przerwę ! Wyrusz, choćby dziś, na spotkanie z tętniącą życiem, bajeczną przyrodą. Wyrusz na wędrówkę w butach Acotango i przywieź do domu wspomnienia, które będą Cię rozgrzewać w długie zimowe wieczory! I to lepiej niż najlepszy serial 😉

 

Letnie Buty trekkingowe za kostkę w kolorze zielonym

ACOTANGO GTX zielone – lekkie buty trekkingowe

Lekkie trekkingi za kostkę dla długodystansowców. W butach Acotango zajdziesz dalej, niż myślisz. Powodem jest wyjątkowa niska waga tego modelu (zaledwie 490 gramów). Jeśli od dawna wędrujesz po bezdrożach, to z pewnością wiesz, ile potrafi ważyć każdy niepotrzebny gram. I jak bardzo daje się we znaki każdy dodatkowy ciężar, niezależnie od tego, czy niesiesz go na plecach, czy czujesz go na stopach.

1 komentarz

ACOTANGO GTX blue – buty trekkingowe

Ultralekkie buty trekkingowe Acotango. Nie bój się zabrać na wyprawę więcej ekwipunku niż zwykle. Dzięki ultralekkim butom z linii outdoorowej Work&Walk udźwigniesz o wiele więcej kilogramów, zużywając o wiele mniej energii. Model wyposażono w najnowszą membranę GORE-TEX® Carbon Silver.