Historia, która zaczęła się 160 lat temu…

160 lat temu narodziła się firma. Już wtedy zrobiliśmy pierwsze kroki w branży obuwniczej. Ale to ostatnio w głowie pewnego młodego człowieka zakiełkowała taka oto myśl: A gdyby tak ludzie mogli chodzić tam, gdzie chcą, a nie tylko tam, gdzie mogą? Tam gdzie pragną, a nie tylko tam, gdzie ktoś im pozwala? I tam gdzie nie dotarł nikt, a nie tylko tam, gdzie byli już wszyscy?

                                                   – Ing. Juraj Vozar, dyrektor generalny

Właśnie takie były początki firmy, która postanowiła wytwarzać buty inne niż wszystkie. Bardziej wygodne niż dotąd, bardziej wytrzymałe niż kiedykolwiek i bardziej uniwersalne niż zazwyczaj. Do pracy i po pracy. Na co dzień i od święta. Na podróż i na wszelki wypadek.   …i dopiero zaczyna się rozkręcać   Dziś w miejscowości Slavicin w Czechach z taśm produkcyjnych fabryki Prabos zjeżdżają nowoczesne buty, które zachwycają swoim komfortem, stabilnością oraz gwarancją bezpieczeństwa bez względu na okoliczności. Buty, których doskonałość napędzana jest przez wyrafinowane technologie Gore-tex® i Vibram.
Buty,  które… wywalczyły sobie miejsce w wielu armiach świata
  Bo to jedyna droga do tego, żeby zostać docenionym przez tych, których wymagania sięgają poza możliwości nawet najbardziej doświadczonych firm: przez sektor wojskowy.
Czeskie Siły Zbrojne Czeskie Siły Zbrojne
Brytyjskie Siły Zbrojne Brytyjskie Siły Zbrojne
Królewska Armia Holenderska Królewska Armia Holenderska
Litewskie Siły Zbrojne Litewskie Siły Zbrojne
Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej
Bundeswehra Bundeswehra

Nasze obuwie trekkingowe i wojskowe sprawdza się wszędzie tam, gdzie inne buty

zaczynają się rozklejać z emocji
pękać pod wpływem stresu
załamywać od nadmiaru wrażeń

Już teraz mamy buty dla tych, którzy szukają przygód i dla tych, którzy przed przygodami wolą się schronić

Oferujemy buty trekkingowe na weekendowe wycieczki
Buty trekkingowe - jak wiązać sznurówki w butach gorskich

Model Acotango: Nie bój się zabrać na wyprawę więcej ekwipunku niż zwykle. Dzięki tym ultralekkim butom udźwigniesz o wiele więcej kilogramów, zużywając o wiele mniej energii. Jeśli od dawna wędrujesz po bezdrożach, to z pewnością wiesz, ile potrafi ważyć każdy niepotrzebny gram.

i buty outdoorowe na wyprawy na koniec świata.
Miejskie buty trekkingowe Python dla mężczyzn i kobiet na lato i zimę.

Phantom GTX MID miejskie butów trekkingowe na co dzień , w których bez trudu dotrzesz do najdzikszych zaułków i najpilniej strzeżonych zakątków nie tylko Twojego miasta

  Do wspinania się na strome pagórki i do schodzenia w głębokie doliny. Buty na drogę do pracy i z pracy. Buty specjalne  robocze i te, które pomagają w aktywnym wypoczynku.

Buty górskie PREDATOR z membraną Gore-Tex,

Dlaczego my?

Dlaczego warto postawić na buty Prabos?

Oto 3 najważniejsze powody:

Gigantyczne doświadczenie

Powiedzieć, że o butach wiemy wszystko – to nic nie powiedzieć! Z każdym rokiem nasze doświadczenie bije kolejny rekord. Czy można osiągnąć więcej?

 Ogromne zaufanie

Nie ma trudniejszego i bardziej wymagającego klienta od wojska. Zdobyliśmy zaufanie sześciu europejskich armii. Czy można sięgnąć wyżej?

Opinie zachwyconych użytkowników

Okazuje się, że jest coś, co przebija dwa powyższe atuty. Coś, co jest dla nas najważniejsze i co nadaje naszej pracy sens: opinie tych, którzy dzięki naszym butom – spełniają swoje marzenia.
Rewelacyjne buty!!! Wygodne, oddychające, nieprzemakające, podeszwa świetnie trzyma. Spędziliśmy ze sobą 6 lat, przeszliśmy wspólnie tysiące kilometrów po Beskidach, Tatrach, Kaukazie, Tienszanie, Andach i nie tylko. Sprawdziły się o każdej porze roku i w każdych warunkach. Muszę też podkreślić, że moje kostki żyją trochę własnym życiem, a te buty świetnie trzymają je na miejscu. Z całego serca POLECAM!!!b.lasek
Najlepsze buty ever! Super lekkie, wygodne i niezawodne. Do tego ta zieleń:) Polecam każdemu.Anna
Szanowni Państwo, jestem szczęśliwą posiadaczką butów Acotango GTX. Kilka dni temu skończyłam wędrówkę Głównym Szlakiem Beskidzkim (500 km) i piszę, by potwierdzić, że buty sprawiły się doskonale. Mimo, na że część mojej wędrówki przypadła deszczowa pogoda, a buty były przemoczone nie tyle z zewnątrz, co poprzed wodę i błoto wlewające się do nich przez cholewki, nie sprawiły mi kłopotu, stopy mam całe i nieuszkodzone, a buty po wysuszeniu i wyczyszczeniu dalej będą mi służyły. Polecałam gorąco – ktokolwiek pytał 🙂 Pozdrawiam!Monika
Szukasz butów na wycieczkę w Tatry czy też daleką wyprawę? Buty Prabos regularnie towarzyszą zarówno tym, którzy odważnie wyruszają na ekspedycje do amazońskiej dżungli, jak i tym, którzy jadą tropić niezbadane tajemnice cywilizacji pokrytej piaskami Sahary.
wysokie, lekkie buty w terenie

Buty dla tych, którzy docierają tam gdzie nie dotarł nikt,
a nie tylko tam, gdzie byli już wszyscy.

Buty dla tych, którzy wybierają się tam gdzie pragną,
a nie tylko tam, gdzie ktoś im pozwala.

Buty dla tych, którzy chodzą tam, gdzie chcą,
a nie tylko tam, gdzie mogą.

 
Firma Prabos a.s jest notowana na Praskiej Giełdzie Papierów Wartościowych
https://www.pse.cz/en/detail/CZ0005131318  
Twój koszyk
Pasek boczny
Zacznij pisać aby zobaczyć produkty, których szukasz