Aktualności i katalogi

Górskie obuwie wojskowe dla Szwajcarskich Sił Zbrojnych

Buty wojskowe dla szwajcarskiej armii

Nowy model górskich butów wojskowych 2020 dla Armii Szwajcarskiej.

Od przyszłego roku będziemy sukcesywnie przez 4 kolejne lata dostarczać buty wojskowe dla Szwajcarskich Sił Zbrojnych

Dlaczego my?

Na naszej hali produkcyjnej wszystko chodzi jak w szwajcarskim zegarku i jakość jest taka sama. Armia Szwajcarska już wybrała.

 

Górskie buty wojskowe dla Szwajcarskich Sił Zbrojnych

Zimowe wojskowe buty górskie dla Armii Szwajcarskiej.

 

Membrana Gore Tex w butach

Obuwie, które będziemy dostarczać dla Armii Szwajcarskiej ma zapewnić doskonałe właściwości termoizolacyjne i wysoką “oddychalność”.  Udało nam się to zrealizować dzięki wykonaniu cholewki ze skóry welurowej hydrofobowej oraz zastosowaniu najnowszej membrany Gore-Tex pod jej handlową nazwą AIRFIBRE.  Membrana ta przy stosunkowo niedużej grubości 8 mm, zapewnia dużo lepsze właściwości termoizolacyjne na poziomie Rct 170 [10-3m2K/W] w porównaniu do dotychczasowych membran zapewniając jednocześnie niską wagę.
 

Nowy materiał izolacyjny o dużej objętości wykonany jest z lekkich, syntetycznych włókien pustych w środku. Układ włókien tworzy trójwymiarową strukturę, która zatrzymuje więcej powietrza przy użyciu mniejszej liczby włókien.

Oczywiście w każdym bucie bardzo ważną rolę odgrywa podeszwa. W tym wypadku zastosowano sprawdzoną podeszwę Vibram FOURA stosowaną do specjalistycznego obuwia do trekkingu. Ze względu na bardzo dobre właściwości antypoślizgowe, wzmocniony nosek zapewniający ochronę przed uszkodzeniem skóry cholewki na czubku buta, podciętą piętę i urzeźbioną środkową część podeszwy zwiększającą przyczepność w nierównym terenie, uznaliśmy, że najlepiej w górskich butach wojskowych sprawdzi się podeszwa VIBRAM FOURA.


Oprócz Armii Szwajcarskiej buty dostarczamy/dostarczaliśmy również do Sił Zbrojnych w innych krajach.

Zobacz pozostałe nasze referencje:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *