Zwrot i wymiana

1476738444_Trading

Wymiana – zakup bez ryzyka

Jeżeli okazało się, że zakupiłeś niewłaściwy rozmiar, możesz bezproblemowo wymienić na inny. W tym celu odeślij obuwie na nasz adres wraz z informacją na jaki rozmiar chcesz je wymienić. Adres do zwrotów znajdziesz poniżej.

Formularz wymiany odstąpienia od umowy
Formularz wymiany / odstąpienia od umowy
1476739710_error

Reklamacje

Dokładamy wszelkich starań abyś był zadowolony z naszych produktów. Jeżeli jednak zauważyłeś wadę, prosimy o przesłanie reklamowanej pary wraz z wypełnionym formularzem.

Wymogi prawa europejskiego

Zgodnie z dyspozycją Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r. poniżej udostępniamy łącze elektroniczne do platformy ODR: http://ec.europa.eu/consumers/odr/

Konsument może skorzystać z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Chcąc skorzystać z możliwości polubownego rozwiązywania sporów dotyczących zakupów internetowych w naszym sklepie, możesz złożyć swoją skargę np. za pośrednictwem unijnej platformy internetowej ODR dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr/

Formularz reklamacji
Formularz reklamacji
1476733134_undo

Zwroty (odstąpienie od umowy)

Dokładamy wszelkich starań, by obuwia produkowane przez firmę Prabos spełniało najbardziej wyśrubowane wymagania klientów. Zdajemy sobie jednak sprawę, że w pojedynczych przypadkach zamówienie może nie spełniać Waszych oczekiwań. I w takich sytuacjach warto dokonać zwrotu zakupionego towaru. Jeżeli uznacie, że to właśnie ten moment, prosimy o wypełnienie formularza zwrotu.


Jakie są warunki zwrotów?
Wydłużyliśmy termin do zwrotów. Teraz zamiast 14 dni mają Państwo 60 dni na dokonanie zwrotu. Warunkiem przyjęcia zwrotu jest stan obuwia wskazujący na używanie go tylko w takim zakresie, pozwalającym na rozpoznanie jego cech i funkcjonalności, jaki miałby miejsce w sklepie stacjonarnym.

Jak długo trwa zwrot środków?
Środki zwracane są na następny dzień po otrzymaniu zwrotu towaru, co z reguły oznacza, że są u Państwa na koncie najpóźniej w ciągu 3 dni.

W jaki sposób zwracane są środki?
Kwotę przelewamy na wskazane w formularzu zwrotu konto bankowe.

Kto ponosi koszt przesyłki zwrotnej przy odstąpieniu od umowy?
Koszty transportu przy zwrocie zakupionego towaru ponosi Kupujący a my zwracamy koszty dostarczenia rzeczy do konsumenta w wysokości nie przekraczającej najniższej dostępnej formy przesyłki w naszym sklepie. Co to oznacza? Jeżeli zamówią Państwo dostawę butów za pośrednictwem na przykład “UPS EXPRES do godz. 9.00” w cenie 262 zł to w wypadku odstąpienia od umowy zwracamy koszt zakupu butów i koszt najtańszej w danym momencie formy przesyłki (Inpost)

Informacje dotyczące korzystania z prawa odstąpienia od umowy

dodatkowe informacje

Prawo odstąpienia od umowy

Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 60 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas  Telefon: +48 18 541 2090 +48 609 552 616 E-mail: kontakt@prabos.pl o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład informacja wysłana pocztą elektroniczną).

Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. Mogą Państwo również wypełnić i przesłać formularz odstąpienia od umowy lub jakiekolwiek inne jednoznaczne oświadczenie drogą elektroniczną na adres kontakt@prabos.pl. Jeżeli skorzystają Państwo z tej możliwości, prześlemy Państwu niezwłocznie potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu od umowy na trwałym nośniku (na przykład pocztą elektroniczną). Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy. Skutki odstąpienia od umowy W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej. Proszę odesłać lub przekazać nam rzecz na w/w adres niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy  w wysokości 14,50 PLN w wypadku przesłania przesyłki za pośrednictwem Poczty Polskiej i zwrotu kwoty na rachunek bankowy albo kwoty maksymalnie  około 30 zł w wypadku zwykłego przekazu pocztowego i dostawy za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

pdf_download
1476741990_happy

Gwarancja

Wszystkie nasze produkty podlegają dwuletniej odpowiedzialności sprzedawcy z tytułu niezgodności towaru z umową, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

1476741282_thefreeforty_location

Adres do zwrotów

Przesyłki proszę wysyłać na adres:
Prabos oddział Polska,
Ul. Fiołkowa 58
55-095 Mirków
tel. 609552616