Zaoszczędź na darmowej dostawie! od 700 zł

Zima. To słowo najczęściej kojarzy się z feriami i beztroskimi zabawami na śniegu. Jednak są takie miejsca na Ziemi, w których zima oznacza śmiertelną walkę o przetrwanie.

Buty na ekstremalny mróz to idealne rozwiązanie dla osób, które nie boją się wyzwań i chcą cieszyć się w pełni zimowymi  wyprawami.

Wojskowe buty zimowe. 

Pierwszą propozycja to Thwaito, czyli buty na ekstremalny mróz, na naprawdę niskie temperatury sięgające -50C. Thwaito to prawdziwi specjaliści, którzy poradzą sobie nawet z najniższymi temperaturami i najtrudniejszymi warunkami.

THWAITO: buty na polarne mrozy

Buty te zostały zaprojektowane specjalnie na potrzeby ekstremalnej zimy z myślą o tych, którzy nie boją się wypraw prowadzonych w ekstremalnych warunkach pogodowych, do miejsc, które rzadko odwiedzane są przez typowych turystów: do Arktyki, na obszary Syberii czy w góry zimą. Stanowią one idealną ochronę przed mrozem i wiatrem, dzięki czemu stopy pozostają suche i ciepłe. 

Buty na ekstremalne mrozy THWAITO Prabos: niezawodna ochrona przed zimnem.

Thwaito buty zimowe na bardzo niskie temperatury

Zmarznięte stopy w butach? Zapomnij! W tych butach na arktyczne mrozy to Cię nie spotka.  Nawet Eekstremalnie niskie temperatury od -20 do nawet -50 C  nie przeszkodzą Ci w dotarciu do celu.
Ten kompatybilny z rakami koszykowymi but przeznaczony do wędrówek w śniegu i po lodzie w ekstremalnie mroźnych warunkach. Skórzana wysoka cholewka, trwale wodoodporna i oddychająca membrana Gore-Tex połączona z warstwą izolacyją THERMIUM™ . Specjalna podeszwa zachowująca elastyczność i właściwości antypoślizgowe w niskich temperaturach.

Czytaj więcej »
Ciepłe Zimowe obuwie wojskowe

Buty wojskowe zimowe Grizzly GTX Black

Jeśli szukasz butów wojskowych na zimę - także u nas znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Te wytrzymałe i funkcjonalne buty to gwarancja, że Twój trening lub poligon zawsze będą się kończyć sukcesem. Wierz nam - buty na ekstremalny mróz to inwestycja w Twoje zdrowie i bezpieczeństwo w czasie zimowych wyzwań!

Męski model buta zimowego GRIZZLY adresowany jest przede wszystkim do osób należących do służb mundurowych, na przykład do wojska.

Wojskowe buty zimowe Grizzly 933 od Prabos: idealne na skrajne mrozy

Buty wojskowe Grizzly 933 zimowe

Grizzly 933 to wytrzymałe buty wojskowe, przeznaczone do skrajnie mroźnych warunków. Wykonane są ze skóry licowej i materiału izolacyjnego Gore-Tex Thermium, który sprawdza się w temperaturach od -20 stopni Celsjusza. Membrana Gore-Tex zapewnia wodoodporność. Buty są przeznaczone dla żołnierzy, pracowników leśnych, służb mundurowych oraz osób, które lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu w zimie.

Czytaj więcej »

Co odróżnia buty na mróz produkowane przez Prabos od butów innych firm?

Gore-Tex Thermium – najnowsza broń w walce z mrozem

Największym atutem są zastosowane najnowsze istniejące na rynku materiały izolacyjne, takie jak THERMIUM. Teoria jest prosta. Aby zabezpieczyć stopy przed mrozem, zwłaszcza tym arktycznym, trzeba zainstalować w bucie na ekstremalne mrozy – warstwę izolującą. Im grubsza warstwa, tym większa szansa, że bezlitosne zimno nie ukąsi naszej skóry.W pewnym momencie pojawia się jednak problem innego rodzaju. Co zrobić, żeby uzyskać wysoki komfort cieplny i nie przesadzić z wagą buta? Przecież rozmiarów zewnętrznych obuwia zimowego nie da się powiększać w nieskończoność...

Membrana Gore-Tex z izolacją Thermium: Na czym polega jej przewaga?

Prawdziwa moc tego rozwiązania kryje się w dobrze materiałów zastosowanych w butach właściwie jednego z nich. Tym elementem, który robi różnicę jest aerożel. będący głównym elementem izolacji THERMIUM. Dzięki niemu izolacja jest:

Niewiarygodnie cienka

Jej grubość to zaledwie 1,7 mm! Dzięki temu buty zimowe na ekstremalne mrozy mogą być lżejsze, a im lżejsze buty, tym większy komfort, a mniejsze rozmiary to możliwość wykonywania precyzyjnych czynności, takich jak na przykład prowadzenie pojazdu

Rewelacyjna izolacja

Aerożele są też obecnie materiałami o najmniejszym dla ciał stałych współczynniku przewodnictwa ciepła. Dlatego Twoje stopy pozostaną ciepłę bez względu na temperaturę. Temperatura graniczna to -35°C; a temperatura ekstremalna: -50°C.

Niska waga

Wyobraź sobie ciało stałe, którego gęstość jest niewiele większa od powietrza. Materiał tak lekki, jak to tylko możliwe, ponieważ 99,8 jego masy stanowi resztę stanowi porowaty materiał tworzący jego strukturę.

Aeroożel stosowany w butach na niskie temperatury

Aerożel jest stosowany na co dzień jako ocieplenie w skafandrach astronautów. Nie musimy dodawać, jak ekstremalne warunki panują w otwartej przestrzeni kosmicznej. Zdjęcie: Autorstwa Courtesy NASA/JPL-Caltech - NASA Stardust Website, Domena publiczna, Link

Buty na ekstremalny mróz, wilgoć i… wyższe temperatury

Membrana, o której mowa, doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie panują arktyczne mrozy. Jednak jej walory użytkowe to nie tylko ochrona przed zimnem!Izolacja to także skuteczna bariera przed ciepłem docierającym z zewnątrz. Co więcej, atutem tego nowatorskiego rozwiązania jest również niskie wchłanianie wody, co czyni buty z taką membraną odpornymi na działanie wilgoci.

Przeczytaj więcej o aerożelu i Gore Tex Thermium

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

Życzymy, aby każdy dzień w Nowym Roku był dobrym dniem i okazją do przeżywania pięknych chwil.

Niech każdy krok, jaki zrobicie, będzie krokiem w dobrym kierunku.

 

Wysyłka zamówień

Od 21.12.2023 do 8.1.2024 mamy urlop i inwentaryzację. Zamówienia, które otrzymamy po 17.12.2023, zostaną wysłane w drugim tygodniu stycznia.