Obuwie robocze S3 firmy Prabos

Buty bezpieczne S3

zgodne z normą PN-EN ISO 20345

Podczas pracy na placu budowy, w leśnictwie lub w warsztacie, zawsze ważne jest, aby mieć dobre wsparcie w butach i być odpowiednio chronionym przed ewentualnymi zagrożeniami. Wymagania dotyczące dobrych butów roboczych są więc wysokie.
Pracownicy pracujący na zewnątrz, są poddawani niebezpieczeństwom a jednym z najczęstszych urazów stóp jest przebicie  podeszwy przez gwóźdź lub inny ostry przedmiot  oraz  przecięcie. Z tego względu muszą nosić  specjalne, wytrzymałe obuwie bezpieczne S3. Najlepiej gdy obuwie jest lekkie. Nowoczesne materiały kompozytowe umożliwiają obniżenie wagi butów. Dlatego często zamiast podnosków stalowych i stalowych wkładek antyprzebiciowych stosuje się podnoski wykonywane z kompozytów a wkładki z kevlaru. Taka budowa buta ma same zalety. Brak elementów stalowych nie prowadzi do wyziębienia stopy, zwłaszcza zimą. Kevlarowa wkładka lepiej zabezpiecza przed przebiciem niż stalowa. Umożliwia stosowanie tego rodzaju obuwia również przy wszelkich bramkach np. na lotniskach.

ZROZUMIEĆ SYMBOLE

Symbol S3 w obuwiu roboczym oznacza, że buty posiadają :

Ochronę antyprzebiciową Ochronę antyprzebiciową
Wkładka z blachy lub z kevlaru
Bezpieczny podnoskek kompozytowy Bezpieczny podnoskek kompozytowy
Buty robocze z podnoskiem kompozytowym lub aluminiowym

Najlepszą ochroną przed tego rodzaju urazami jest zamontowana wewnątrz buta wkładka antyprzebiciowa, często stalowa, która wypierana jest jednak coraz częściej przez wkładki z Kevlaru, co zapewnia niższą wagę oraz większą elastyczność obuwia a co za tym idzie wyższy komfort pracy. Wszystkie wkładki antyprzebiciowe posiadają wytrzymałości na przebicie o sile 1100 N.

Innym nie mniej istotnym elementem konstrukcji obuwia roboczego jest podnosek stalowy, chroniący przed urazami palców z energią do 200 J.  W tym wypadku również coraz częściej stosuje się podnoski z kompozytu, chroniące przed uderzeniami z energią do 200 J.  Nowoczesne materiały kompozytowe zapewniają niższą wagę.

Najczęściej występującym urazem stóp na jaki narażony jest pracownik na budowie jest poślizg i przebicie.  Zagrożenie mogą stanowić śliskie i nierówne powierzchnie. W przypadku tego typu niebezpieczeństwa buty ochronne muszą być wyposażone w odpowiednie, „otwarte” po stronie zewnętrznej urzeźbienie spodów oraz powinny być wykonane z poliuretanu lub kauczuku.

Buty BHP w klasie S3 muszą spełniać również poniższe wymagania:

Olejoodporna podeszwa Olejoodporna podeszwa
Podeszwa powinna być odporna na oleje i benzynę
Właściwości antystatyczne Właściwości antystatyczne
umożliwia odprowadzenie elektryczności statycznej do uziemionego podłoża w bardzo krótkim czasie.
Amortyzacja w pięcie Amortyzacja w pięcie
 amortyzacja pięty zwiększa komfort chodzenia dzięki równomiernemu rozłożeniu ciężaru
Wodoodporna cholewka Wodoodporna cholewka
Nie przepuszcza wody przez min 1h

Zobacz co oznaczają piktogramy na butach roboczych, bezpiecznych i ochronnych

PIKTOGRAMY DLA OBUWIA

  PIKTOGRAMY DLA OBUWIA ROBOCZEGO, TAKTYCZNEGO I WOJSKOWEGO    

0 komentarzy

Masz do wyboru wiele rodzajów butów

Nabywając buty w naszej firmie masz pewność, że nabywasz wysokiej jakości produkt wyprodukowany w Czechach przez firmę z ponad 150 letnim doświadczeniem w produkcji obuwia.
Nowe modele butów Prabos ® łączą komfort z doskonałym dopasowaniem i nowoczesnym wyglądem.

Wygodne buty robocze i atrakcyjne wzornictwo

Mimo, że obuwie ochronne musi przede wszystkim gwarantować niezbędną ochronę, osoba nosząca musi naturalnie również dobrze się w nich czuć . Tutaj w sklepie internetowym Prabos znajdą Państwo obuwie robocze i zawodowe, które jest nie tylko wygodne i bezpieczne, ale także lekkie i wizualnie atrakcyjnie.

Obsługa klienta w sklepie internetowym  Prabos

Jeżeli masz jakieś wątpliwości, potrzebujesz więcej informacji na temat produktu ? Po prostu zadzwoń do biura obsługi klienta Prabos.

Wybierając obuwie BHP, warto kierować się oznaczeniami, którymi posługują się producenci. Ze względu na zagrożenie, przed którym chronić mają buty, wyróżnić możemy trzy podstawowe grupy obuwia:

    • bezpiecznymi,
    • ochronnymi
  • i roboczymi.

Jaka jest różnica pomiędzy tymi butami  dowiesz się w tym poście

Obuwie robocze S3 firmy Prabos

Buty bezpieczne S3 zgodne z normą PN-EN ISO 20345 Podczas pracy na placu budowy, w leśnictwie lub w warsztacie, zawsze ważne jest, aby mieć dobre wsparcie w butach i być odpowiednio chronionym przed ewentualnymi zagrożeniami. Wymagania dotyczące dobrych butów roboczych są więc wysokie. Pracownicy pracujący na zewnątrz, są poddawani niebezpieczeństwom a jednym z najczęstszych urazów stóp […]

0 komentarzy

Aktualnie dostępne modele butów bezpiecznych w  klasie S3

Niskie buty robocze S3 z elastyczną podeszwą i podnoskiem kompozytowym

S13499 PYTHON S3

PYTHON to wygodne obuwie robocze  z podnoskiem kompozytowym S3 i wkładką antyprzebiciową z Kevlaru. Podeszwa SNAKE ułatwia zginanie stopy co jest szczególnie ważne dla osób pracujących w pozycji klęczącej. Skóra nubukowa oferuje lepszą oddychalność niż skóra kryta licowa co ma szczególne znaczenie w letnie dni. Właściwości antyelektrostatyczne, podeszwa odporna na poślizg SRC. Wysoka absorpcja energii w pięcie. Komfort przez cały dzień.

0 komentarzy
Trwałe czeskie buty robocze S3 Tobias z firmy Prabos

Buty robocze S3 Tobias

Tobias to skórzane trzewiki robocze ochronne S3 wyposażone wyposażone w podnosek i kevlarową wkładkę antyprzebiciową. Dostępne w wersji zimowej, ocieplane i letniej.🇨🇿

0 komentarzy