Obuwie robocze S3 firmy Prabos

Buty bezpieczne klasy S3 zgodne z normą PN-EN ISO 20345

Buty robocze S3 są z pewnością nieodzowne podczas pracy na placu budowy, w leśnictwie lub w warsztacie, zawsze ważne jest, aby mieć dobre wsparcie w butach i być odpowiednio chronionym przed ewentualnymi zagrożeniami. Wymagania dotyczące dobrych butów roboczych są więc wysokie.

Pracownicy pracujący na zewnątrz, są poddawani niebezpieczeństwom a jednym z najczęstszych urazów stóp jest przebicie  podeszwy przez gwóźdź lub inny ostry przedmiot  oraz  przecięcie. Z tego względu muszą nosić  specjalne, wytrzymałe obuwie bezpieczne S3. Najlepiej gdy obuwie jest lekkie. Nowoczesne materiały kompozytowe umożliwiają obniżenie wagi butów. Dlatego często zamiast podnosków stalowych i stalowych wkładek antyprzebiciowych stosuje się podnoski wykonywane z kompozytów a wkładki z kevlaru. Taka budowa buta ma same zalety. Brak elementów stalowych nie prowadzi do wyziębienia stopy, zwłaszcza zimą. Kevlarowa wkładka lepiej zabezpiecza przed przebiciem niż stalowa. Umożliwia stosowanie tego rodzaju obuwia również przy wszelkich bramkach np. na lotniskach.

Skórzane buty robocze S3 za kostkę

Skórzane buty robocze S3 za kostkę TOBIAS to doskonały wybór dla każdego, kto szuka obuwie do ochrony swoich stóp podczas pracy. Są one dostępne zarówno w rozmiarach męskich, jak i damskich (od rozmiaru 36 do 48), co czyni je świetną opcją dla niemal każdej osoby. . Buty te zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić najwyższy komfort i trwałość, przy niskiej cenie, która zrujnuje domowego budżetu. Skórzane buty robocze S3 są wykonane z wysokiej jakości materiałów (są certyfikowane zgodnie z normą EN ISO 20345, S3, SRC)  i zapewniają doskonałą ochronę przed wszelkimi zagrożeniami, jakie można napotkać w pracy. Posiadają również antypoślizgową podeszwę, która pomaga utrzymać bezpieczeństwo i pewność. Dzięki trwałej konstrukcji, te buty robocze wytrzymają wiele ciężkich prac, co czyni je doskonałą inwestycją w Twoje bezpieczeństwo i komfort.

ZROZUMIEĆ SYMBOLE

Symbol S3 w obuwiu roboczym oznacza, że buty posiadają :

Ochronę antyprzebiciową Ochronę antyprzebiciową
Wkładka z blachy lub z kevlaru
Bezpieczny podnoskek kompozytowy Bezpieczny podnoskek kompozytowy
Buty robocze z podnoskiem kompozytowym lub aluminiowym

Najlepszą ochroną przed tego rodzaju urazami jest zamontowana wewnątrz buta wkładka antyprzebiciowa, często stalowa, która wypierana jest jednak coraz częściej przez wkładki z Kevlaru, co zapewnia niższą wagę oraz większą elastyczność obuwia a co za tym idzie wyższy komfort pracy. Wszystkie wkładki antyprzebiciowe posiadają wytrzymałości na przebicie o sile 1100 N.

Innym nie mniej istotnym elementem konstrukcji obuwia roboczego jest podnosek metalowy, chroniący przed urazami palców z energią do 200 J.  W tym wypadku również coraz częściej stosuje się podnoski kompozytowe, chroniące przed uderzeniami z energią do 200 J.  Nowoczesne materiały kompozytowe zapewniają niższą wagę.

noski stalowe do butów bezpiecznych

Podnosek kompozytowy czy metalowy?

Podnosek to podstawowy element obuwia BHP bezpiecznego i ochronnego zabezpieczający palce stóp przed urazami. Przeczytaj o rodzajach podnosków i materiałach z jakich są wykonywane. Poznaj zalety i wady każdego z nich. Dlaczego metalowy podnosek w butach roboczych zimą nie jest dobrym rozwiązaniem? Dlaczego lekkie kompozytowe podnoski są coraz częściej stosowane w butach roboczych? Poznaj subiektywną […]

2 komentarze

Najczęściej występującym urazem stóp na jaki narażony jest pracownik na budowie jest poślizg i przebicie.  Niewątpliwie zagrożenie mogą stanowić śliskie i nierówne powierzchnie. W przypadku tego typu niebezpieczeństwa buty na budowę muszą być wyposażone w odpowiednie, „otwarte” po stronie zewnętrznej urzeźbienie spodów oraz powinny być wykonane z poliuretanu lub kauczuku.

Buty robocze S3 Tobias anyprzebiciowe leżące na gwoździach
Buty bezpieczne S3 z kevlarową wkładką antyprzebiciową i kompozytowym podnoskiem

Pozostałe wymagania dla butów BHP w klasie S3 to:

Olejoodporna podeszwa Olejoodporna podeszwa
Podeszwa powinna być odporna na oleje i benzynę
Właściwości antystatyczne Właściwości antystatyczne
umożliwia odprowadzenie elektryczności statycznej do uziemionego podłoża w bardzo krótkim czasie.
Amortyzacja w pięcie Amortyzacja w pięcie
 amortyzacja pięty zwiększa komfort chodzenia dzięki równomiernemu rozłożeniu ciężaru
Wodoodporna cholewka Wodoodporna cholewka
Nie przepuszcza wody przez min 1h

Zobacz co oznaczają piktogramy na butach roboczych, bezpiecznych i ochronnych

piktogramy obuwie prabos

PIKTOGRAMY DLA OBUWIA

  PIKTOGRAMY DLA OBUWIA ROBOCZEGO, OCHRONNEGO,  TAKTYCZNEGO I WOJSKOWEGO    

Masz do wyboru wiele rodzajów butów

Nabywając buty w naszej firmie masz pewność, że nabywasz wysokiej jakości produkt wyprodukowany w Czechach przez firmę z ponad 150 letnim doświadczeniem w produkcji obuwia.
Nowe modele butów Prabos ® łączą komfort z doskonałym dopasowaniem i nowoczesnym wyglądem.

Wygodne buty robocze i atrakcyjne wzornictwo

Mimo, że obuwie ochronne musi przede wszystkim gwarantować niezbędną ochronę, osoba nosząca musi naturalnie również dobrze się w nich czuć . Tutaj w sklepie internetowym Prabos znajdą Państwo obuwie robocze i zawodowe, które jest nie tylko wygodne i bezpieczne, ale także lekkie i wizualnie atrakcyjnie.

Obsługa klienta w sklepie internetowym  Prabos

Jeżeli masz jakieś wątpliwości, potrzebujesz więcej informacji na temat produktu ? Po prostu zadzwoń do biura obsługi klienta Prabos.

Wybierając obuwie BHP, warto kierować się oznaczeniami, którymi posługują się producenci. Ze względu na zagrożenie, przed którym chronić mają buty, wyróżnić możemy trzy podstawowe grupy obuwia:

    • bezpiecznymi,
    • ochronnymi
    • zawodowe

Buty robocze S3 czy S1 ?

Jaka jest różnica pomiędzy tymi butami  i jakie buty robocze wybrać dowiesz się w tym poście:

Jakie buty wybrać na budowę

Jakie buty robocze wybrać? Szybki poradnik

Obuwie robocze czy ochronne? Która klasa ochrony jest właściwa? Zakup obuwia roboczego jest niewątpliwie trudnym zadaniem tym bardziej jeżeli nie jest się zaznajomionym z normami i stosowanymi symbolami. Wybór obuwia, które zagwarantuje bezpieczeństwo, uzależniony jest od miejsca pracy i zagrożeń występujących na stanowisku pracy dlatego nie można polecić z góry danego modelu.

Jeden komentarz

 

Źródła:

  1. https://pl.wikipedia.org/wiki/Obuwie_ochronne
  2. https://pl.wikipedia.org/wiki/Obuwie_bezpieczne
  3. CIOP Opisy zagrożeń zawodowych