ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ
jest dla nas bardzo ważny, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby obchodzić się z zasobami naturalnymi ostrożnie, ograniczać trasy przejazdów i wykorzystywać materiały, które są tak przyjazne dla środowiska, jak to tylko jest możliwe. Z tego powodu kontynuujemy produkcję w Czechach.

Zawsze stawiamy na TRWAŁOŚĆ. Od ponad 160 lat produkujemy obuwie wysokiej jakości o długim okresie użytkowania. Buty Prabos są trwale i możliwe do naprawy. W przeciwieństwie do tańszych butów, które często są wykonane tak aby zaspokajały potrzeby tylko przez najbliższe miesiące. Często również zastosowane materiały i technologia uniemożliwiają zarówno naprawę jak i właściwy odzysk surowców wtórnych po tym gdy trafią do zakładu recyklingu.

https://www.facebook.com/PrabosPolska/posts/1774009656033272

 

 

MATERIAŁY wybieramy zgodnie z naszą najlepszą wiedzą – w miarę możliwości korzystamy wyłącznie z produktów lokalnych i przyjaznych dla środowiska. Produkujemy około 20 różnych modeli ze znanej na całym świecie skóry terracare®. Tę skórę kupujemy od Lederfabrik Josef Heinen garbarni, która w porównaniu z konkurencją zużywa się znacznie mniej wody, a woda wykorzystywana w produkcji jest oczyszczana i trafia do powtórnego obiegu.
Co to tak naprawdę oznacza w liczbach?

Większość garbarni potrzebuje do wyprodukowania 1 m2 skóry 750 l. W wypadku skóry Terracare® jest to tylko 100 l. Przy produkcji ca. 70.000 m2 miesięcznie jest to już różnica 24,5 mln litrów wody w ciągu miesiąca!

W przypadku Terracare® wykorzystanie środków chemicznych oraz energii jest ograniczone o minimum, co znacznie zmniejsza produkcję zanieczyszczeń.

Kupując obuwie firmy Prabos oraz buty ze skóry Tracare® decydujesz się na wyjątkową skórę i wykazujesz się odpowiedzialnością za ludzi i środowisko.

Twój koszyk
Pasek boczny
Zacznij pisać aby zobaczyć produkty, których szukasz

 

Życzymy, aby każdy dzień w Nowym Roku był dobrym dniem i okazją do przeżywania pięknych chwil.

Niech każdy krok, jaki zrobicie, będzie krokiem w dobrym kierunku.

 

Wysyłka zamówień

Od 21.12.2023 do 8.1.2024 mamy urlop i inwentaryzację. Zamówienia, które otrzymamy po 17.12.2023, zostaną wysłane w drugim tygodniu stycznia.