Aktualności i katalogi

Nowa kolekcja butów taktycznych na rok 2020

Już wkrótce rozszerzymy ofertę o nowe modele lekkich butów taktycznych i wojskowych. Będą to buty taktyczne “na co dzień” – nie tylko do pracy ale również do codziennej miejskiej dżungli. Nowy kształt cholewki umożliwiają nie tylko wygodne prowadzenie samochodu, a trójgęstościowa podeszwa sprawia, że są doskonałe buty taktyczne do biegania.,

Buty taktyczne dla jednostek specjalnych policji, jakie wybrać?

Buty Taktyczne Green Zone kolekcja 2020

Może warto rozważyć nowy model SHARK z serii Gren Zone 2.0 . Seria Green Zone 1.0 ukazała się stosunkowo niedawno. Dlaczego przygotowaliśmy buty taktyczne SHARK z nową podeszwą? Pojawiła się potrzeba zmodyfikowania głównie podeszwy. Takie uwagi pojawiły się ze strony policjantów, wojskowych. Działamy szybko. Pierwsza próbna seria nowych butów została przez nich entuzjastycznie oceniona i powoli będziemy przestępować do ich seryjnej produkcji.

Były to również często te same osoby, które chodziły już w pierwszej serii Green Zone 1.0.  Uwagi zgłaszane przez policjantów i członków jednostek specjalnych SWAT były dla nas bardzo cenne. Przede wszystkim zwrócono uwagę, że amortyzacja nie była wystarczająca, głownie odczuwały to osoby z jednostek specjalnych, którzy często prowadzą ćwiczenia przy zjazdach na linie z budynków i  helikopterów i z ostatnich  2,0 m musieli skakać.

W tym wypadku najważniejsze są: amortyzacja, stabilizacja i ochrona skóry butów, która to przy szybkich zjazdach po linie miała tendencje do szybkiego przecierania się.  Z tego względu zastosowaliśmy grubszą międzypodeszwę z PU, która amortyzuje oraz dołożyliśmy szkielet, który nie tylko usztywnia stopę w kostce, zapewnia dobrą stabilność i ochronę przed skręceniem ale również zabezpiecza skórę butów przed przepaleniem na linie.

UPDATE 18.12.2019

Zanim omówimy pozostałe cechu obuwia, które już niedługo trafi do produkcji, przedstawiamy film od niezależnego testera, który otrzymał zupełnie prototypową wersję butów. Na podstawie jego i innych osób zmieniamy i rozwijamy produkty tak aby najbardziej spełniały Wasze oczekiwania.

Co wyróżnia nową kolekcję?

Nowe modele występują w dwóch wersjach :

 • wysokie buty taktyczne i za kostkę

 

Czarne buty policja taktyczne za kostkę

Nomad w wersji za kostkę w kolorze czarnym i beżowym.

Nowa trójgęstościwa podeszwa

Do tej pory podeszwy składały się z dwóch warstw (guma i PU). Teraz dodaliśmy trzecią warstwę (szkielet z PU) oraz zwiększyliśmy grubość drugiej warstwy, co znacznie poprawiło amortyzację. Teraz tak wyglądają buty taktyczne z podeszwą VIBRAM  składającą  się z trzech warstw:

 1. Bieżnik – warstwa z gumy odpowiedzialna za właściwości antypoślizgowe, dobrą trakcję. Oczywiście również olejoodporna co w zasadzie jest już standardem.
 2. Międzypodeszwa – warstwa wykonana z lekkiego poliuretanu o dużej absorpcji energii.  Odpowiada za amortyzację. Niweluje wstrząsy na skutek chodzenia po twardym podłożu.
 3. Szkielet z PU – spełnia w tym wypadku podwójną rolę: z jednej strony stabilizuje i usztywnia stopę, minimalizując ryzyko kontuzji a z drugiej strony zabezpiecza cholewkę przed uszkodzeniem podczas zjazdów na linie, tzw. fast rope.

 

Buty taktyczne: Izolacja przed zimnem i ciepłem.

Zastosowanie trójgęstościowej podeszwy ma także swój efekt uboczny. Poprawiła się znacznie izolacja termiczna obuwia. Nie tylko zimą ale również latem.

Nie ważne, czy pracujesz w zimnej hali czy strzerzesz zimą porządku, cały czas Twoje stopy są wychładzane od betonu / asfaltu. Dodatkowa warstwa PU zapobiega przenikaniu zimna do Twoich stóp. Jest to być może bardzo ważna informacja dla wszystkich, którzy podczas swojej pracy często przebywają w statycznej pozycji a izolacja przed zimnem, zwłaszcza zimą odgrywa dla nich bardzo ważna rolę. Takie rozwiązanie polepszy termoizolację w większym stopniu niż wszelkiego rodzaju termoizolacyjne wkładki .

 

 

Profil podeszwy

Sam profil (bieżnik) podeszwy nie został zmieniony.  Podeszwa jest średniej twardości, samoczyszcząca i antypoślizgowa, co zostało potwierdzone przez szereg badań (certyfikat SRC). Podeszwa zapewnia bardzo dobrą przyczepność w zróżnicowanym terenie oraz jest odporna na ścieranie. Na zdjęciu widać strefy hamujące oraz stabilizujące. Tylna część podeszwy jest lekko ścięta, co ułatwia chodzenie a występy poprawiają właściwości hamujące.

Antypoślizgowa podeszwa do butów taktycznych PHOBOS z firmy Vibram.

Antypoślizgowa, samoczyszcząca podeszwa do butów taktycznych PHOBOS z firmy Vibram. Guma zapewnia wysokie właściwości antypoślizgowe oraz wysoką odporność na ścieranie. Jeżeli irytują Cię ścierające się podeszwy w butach, wypróbuj podeszwę PHOBOS.

Skórzana cholewka butów

Wersja wysoka wykonana jest z jednego elementu skóry. Co to oznacza? Brak szwów zapewnia lepszą wodoszczelność i eliminuje ryzyko uszkodzenia szwów podczas akcji w terenie podczas działań taktycznych.  Szwy, które muszą być ukryliśmy pod grubą warstwą PU z którego zbudowany jest szkielet. Wysoko wszyty miechowy język zapobiega przedostawianiu się do wnętrza buta kamieni i piasku.

Buty “oddychające”

Te skórzane buty taktyczne wykonano ze skóry nubukowej i charakteryzują się bardzo dobrą “oddychalnością”. W tej kwestii zarówno wcześniej jak i teraz nie idziemy na kompromisy. Wiemy co oznaczają dla użytkownika buty, w których poci się noga a stopy podczas upałów odparzają się. Dlatego w butach używamy skóry nubukowe o podwyższonej paroprzepuszczalności.

Co to tak na prawdę znaczy “paroprzepuszczalność”?

Jest to ilość pary wodnej w mg, która przenika przez 1 cm2 skóry w ciągu godziny.  Minimalne wymagania dla butów dla polskiej policji to 0,8 mg/cm2/h. W wypadku butów dla MONu model 933 to 1 mg/cm2/h. Czy to dużo czy mało? Ktoś kto chodził w modelu 933 lub w butach zamawianych przez policję sam może ocenić najlepiej. Jak to natomiast wygląda u nas? U nas jest 8 mg/cm2/h.  Dzięki specjalnemu rodzajowi skóry i garbowania otrzymujemy takie wysokie parametry. Dlatego też nasze buty nigdy nie będą najtańsze na rynku. Tą “oddychalność” można docenić zwłaszcza podczas upałów.

SHARK to buty taktyczne bez jakiejkolwiek membrany

Nie po to zastosowaliśmy skórę o podwyższonej paroprzepuszczalności aby tą “oddychalność” i przewiewność ograniczać. Dlatego w nich nie znajdziecie membrany. Dzięki temu są wyjątkowo przewiewne i oddychające.

Podszewka przewiewna i zapiętek odporny na przetarcia.

Czy zdarza Wam się, że zapiętek jest przetarty? My też tego nie lubimy, dlatego stosujemy materiały odporne na przetarcie. A oddychająca podszewka w połączeniu z nubukową skórą o podwyższoną paroprzepuszczalnością zapewni potrzebny komfort w letnie, upalne dni.

 

Trzy milimetrowa warstwa kevlaru pod stopą – dodatkowa ochrona

Buty taktyczne z warstwą kevlaru antyprzebiciowe

Teraz możesz stawiać kroki w każdym terenie. Bez żadnych obaw.

Drut kolczasty, wystające gwoździe z desek, tego już nie musisz się obawiać. Twoje stopy będą cały czas chronione przed urazem. Jak to możliwe? Pod wkładką znajduje się warstwa kevlaru o grubości 3 mm. Ten niezwykle wytrzymały materiał zatrzyma każdy gwóźdź jeżeli nie ważysz więcej niż 85 kg.  Warstwa z KEVLARU jest przed wszystkim bardzo elastyczna co w żaden sposób nie utrudnia zginania stopy a oferuje ochronę jakiej nie znajdziesz w innych butach taktycznych.

Buty taktyczne do biegania?

Są wygodne jak buty outdoorowe.  Do tego lekkie z dobrą amortyzacją. Możesz być jeszcze szybszy dzięki elastycznej podeszwie, która idealnie nadaje się do biegania w terenie. Następny maraton możesz pobiec / pójść w SHARKach.  No chyba, że wolisz “Józefy” 😉

Amortyzująca wkładka w butach

Nie tylko podczas biegania ale również podczas codziennej aktywności wstrząsy są przenoszone na stopę. Za amortyzację w bucie odpowiada nie tylko podeszwa a dokładniej mówiąc miedzypodeszwa z PU ale również można ją zwiększyć przez dobór odpowiedniej wkładki. Struktura klastra miodu nie tyko obniża wagę ale również  pomaga w utrzymaniu przyjaznego dla stóp mikroklimatu wewnątrz obuwia. Wierzchnia strona wkładek pokryta została antypoślizgową tkaniną, dzięki czemu stopa nie ślizga się w bucie. Wkładki są produkowana na każdy rozmiar butów indywidualnie dlatego idealnie wspierają stopę podczas aktywności.

Podsumowując wkłada amortyzująca 4plyCLOUD:

 • redukuje siły uderzenia poprzez zwiększony poziom amortyzacji;
 • zmniejsza zmęczenia stopy i ryzyko obtarć;
 • absorbuje nieprzyjemne zapachy;
 • polepsza transport wilgoci z dale od stopy.
wkładka amortyzująca do butów wojskowych i taktycznych SURROUND do Vagabund

Amortyzująca wkładka o strukturze plastra miodu. Nie tylko pochłania wstrząsy ale również odprowadza wilgoć z dala od stopy aby Twoje nogi były dłużej suche. Liczne otwory we wkładce i przewiewna tkanina wierzchnia sprawiają, że wkładki mają również świetne właściwości przeciwpotne.

Buty taktyczne za kostkę na lato.

Jeżeli poruszasz się głównie w terenie zurbanizowanym lub nie lubisz butów wysokich mamy również wersję za kostkę. Te średnie buty zapewniają komfort poruszania się i użytkowania w typowych warunkach miejskich ale również w terenie niezurbanizowanym.  Ta sama podeszwa co w modelu wysokim, przystosowana jest do odbywania długich marszów z obciążeniem. Cholewka wykonana jest ze skóry nubukowej hydrofobowej o podwyższonej paro-przepuszczalności połączonej z materiałem typu Cordura o wykończeniu hydrofobowym. Głębokie wycięcie w tylej części ułatwia prowadzenie samochodu.

Update: marzec 2020 Nowa kolekcja butów taktycznych na co dzień jest już dostępna:

GRENN ZONE 2.0

Oddychające i przewiewne i wysokie buty taktyczne bez membrany. Prabos.

NOMAD HIGH

Nomad High – stuprocentowo męskie, swobodnie oddychające buty taktyczne drugiej generacji. Stworzone dla tych, dla których liczy się skuteczność działania i którzy podczas akcji w terenie, chcą skupić się na tym, co najważniejsze. Trójgęstościowa podeszwa tego obuwia jeszcze lepiej amortyzuje każdy krok i skutecznie izoluje od zimna i gorąca.  Ochrona stopy: zintegrowana wkładka antyprzebiciowa z Kevlaru.

Jeden komentarz
Buty taktyczne na co dzień brązowe

Buty outdoorowe DRAGO

Drago – męskie buty za kostkę na co dzień nie tylko na lato. Lekkie, wytrzymałe, doskonale amortyzujące każdy Twój krok. Komfortowe bez względu na to, w jakich warunkach przyjdzie Ci pokonywać trasę. Zastosowana w nich nowa, trójgęstościowa podeszwa jeszcze lepiej amortyzuje izoluje stopy przed uderzeniami gorąca i falami zimna. Wysokie szkielet z PU chroni cholewkę przed uszkodzeniem podczas zjazdów na linie (fast rope) Dostępne w trzech sprawdzonych, męskich kolorach: czarnym, brązowym i kamuflażu.

Jeden komentarz
Lekkie buty taktyczne za kostkę bez membrany marki Prabos

NOMAD MID buty taktyczne za kostkę

Nomad MID – męskie buty taktyczne w czarny kolorze. Idealne dla pracowników policji i ochrony. Zapewniają wyjątkową amortyzację, dzięki zastosowaniu trójgęstościowej podeszwy, która dodatkowo świetnie izoluje stopę od nadmiernego ciepła i nieprzyjemnego zimna. Wykonane z oddychającej skóry nubukowej, bez membrany. Wysokość: za kostkę.

Jeden komentarz

A jak wygląda przyszłość w odniesieniu do butów taktycznych z naszej firmy?

Buty taktyczne na co dzień do miasta

Już od paru miesięcy pracujemy nad butami taktycznymi do miasta na co dzień z roboczo nazwanej kolekcji URBAN TACTICAL. Będą to buty głównie z nowoczesnych tekstylnych materiałów. Chcemy aby przykuwały uwagę i były lekkie. Tak wyglądają wstępne projekty

Buty taktyczne do miasta na lato

Projekt nowej kolekcji butów taktycznych do miasta. Na co dzień do miejskiej dżungli. Lekkie buty bazujące na materiałach tekstylnych. Wytrzymałe jak taktyczne wygodne jak casualowe. I do tego bardzo lekkie


Przeczytaj historię powstania pierwotnej wersji Green Zone 1.0 w roku 2018

Letnie buty taktyczne Prabos

Buty taktyczne Green Zone – historia powstania kolekcji

Jak powstała nasza nowa kolekcja Green Zone? Projektując ją, poprosiliśmy o pomoc ponad 60 osób, których stopy są regularnie narażane

0 komentarzy

GRENN ZONE 1.0

buty policyjne taktyczne czarne

Buty taktyczne z Vibram BEAST HIGH midnight black

Beast to czarne wysokie buty wojskowe z podeszwą Vibram nie tylko dla żołnierzy. Buty, które chronią stopy jak żadne inne. Kiedy masz warstwę 5 milimetrów kevlaru pod stopami, to możesz stawiać kroki w każdym terenie. Bez żadnych obaw. Właśnie takie są buty z nowej linii Green Zone.

0 komentarzy
Beast lekkie buty pustynne na lato firma Prabos producent

BEAST HIGH camouflage buty taktyczne pustynne

Wysokie buty taktyczne na tereny pustynne biorą ciężar wyprawy na siebie. Dlatego są tak lekkie, jak to tylko możliwe. Wspierają cię od startu do mety. Na każdym kroku. Beast to buty taktyczne dla tych, którzy wybierają się tam gdzie pragną, a nie tylko tam, gdzie ktoś im pozwala.

0 komentarzy

BEAST HIGH urban grey

Wkładka z kevlaru, antypoślizgowa i samoczyszcząca podeszwa oraz brak membrany. To przepis żołnierzy, policjantów i strażaków na buty taktyczne z kolekcji Green Zone. Wysokie buty taktyczne BEAST bez membrany, z nową podeszwą Vibram. Wykonane ze skóry nubukowej połączonej z materiałem tekstylnym typu Cordura. Niska waga i wysoka oddychalność.

0 komentarzy
Prabos Buty taktyczne niskie S70697 BEAST

70697 BEAST LOW urban grey

Buty taktyczne: niskie. Strategia działania marki Prabos jest prosta jak żołnierski rozkaz: projektować i wytwarzać obuwie taktyczne, które nie zawiedzie w żadnych warunkach. Dlatego oferujemy buty, które łączą w sobie w niezwykły sposób skrajne sprzeczności. Są zaskakująco lekkie, choć bezprecedensowo wytrzymałe. Odporne na wszystko, co zagraża Twojemu bezpieczeństwu, a równocześnie – wyjątkowo komfortowe i wygodne.

Prabos Freestyle – letnie obuwie taktyczne dla mężczyzn

Letnie buty taktyczne FREESTYLE

Prabos Freestyle to buty taktyczne wojskowe na lato – wygodne jak trekkingowe i outdoorowe – które powstały z myślą o osobach szukających obuwia oddychającego, sprawdzonego w wysokich temperaturach w letnie dni. Kiedy w grę wchodzi ciężka praca, odpowiedzialna służba albo niebezpieczna wyprawa trwająca kilkanaście godzin bez przerwy, wtedy najważniejsza staje się strategia przetrwania. Z pewnością letnie Freestyle pomogą osiągnąć Ci cel.

0 komentarzy
buty taktyczne na lato w kolorze brązowym

VAGABUND HIGH buty taktyczne

Bądź jak gekon! Wypróbuj brązowe Vagabund – wysokie, brązowe buty taktyczne, których podeszwa jest lekka i ekstremalnie przyczepna. A w dodatku potrafi sama się… czyścić.
Masz ochotę na przygodę? Chcesz odkrywać nowe ścieżki i poznawać nieznane miejsca? W takim razie buty Vagabund są właśnie dla Ciebie!

0 komentarzy
taktyczne buty pustynne

VAGABUND HIGH camouflage

Jeśli uprawiasz airsoft to wiesz, jak ważne są szybkość i refleks. Nie ma się czasu patrzeć pod nogi. W butach Vagabund z nowej kolekcji Green Zone nie będziesz musiał zwracać uwagi na śliski teren, zardzewiałe gwoździe czy inne niespodzianki. Wybierz buty w kolorze Camouflage (kamuflaż) jeżeli niewidzialność jest na wagę złota.

Jeden komentarz

 1. sobbertson pisze:

  Witam, kiedy będzie można kupić model shark? Czy będzie kolor brazowy?

  1. Marek pisze:

   W ciągu 2 tygodniu wszystkie modele będą w sprzedaży, również kolor brązowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *