Buty robocze

Obuwie robocze i ochronne od Prabos

Prabos to czeski producent obuwia roboczego.

Produkujemy buty nie tylko do pracy czyli tak zwane obuwie robocze ale również buty na drogę do pracy i z pracy czyli też buty trekkingowe i outdorowe.

Tutaj chcemy przybliżyć Wam nasz 3 segment obuwia ,czyli obuwie BHP.

Podczas pracy w różnych warunkach potrzebne są właściwe buty robocze. Zwłaszcza podczas pracy fizycznej, w trudnym terenie albo ekstremalnych warunkach należy zadbać o wygodne i komfortowe buty robocze. Każda praca wymaga innego ekwipunku. W naszej szerokiej ofercie buty BHP stanowią grupę obuwia specjalistycznego. Idealne buty do pracy w różnych gałęziach przemysłu – gastronomii, spożywczym, farmaceutycznym, przetwórstwie, w służbie zdrowia, laboratoriach, chłodniach masarniach i innych branżach.

Richard białe buty robocze z lekką i antypoślizgowa podeszwą SRC

Richard białe  S1 SRC wyposażone w antypoślizgowe podeszwy SRC przeznaczone dla przetwórstwa mięsnego i dla przemysłu spożywczego.

Mamy zarówno  buty robocze  S1 SRC damskie, które przydadzą się podczas pracy w szpitalu czy w kuchni jak również buty robocze z plastikowym podnoskiem i antypoślizgową podeszwą, w których ochrona stóp jest na najwyższym poziomie, dostosowane do trudniejszych warunków – do pracy w przemyśle mięsnym.

Buty robocze to również buty trekkingowe

Istnieją branże, gdzie wymagane jest posiadanie obuwia roboczego specjalistycznego. Ratownicy GOPR, TOPR, czy też pracownicy na wyciągach i kolejach linowych zobowiązani są do posiadania na stanowisku pracy nie tylko w górach specjalistycznego obuwia roboczego trekkingowego. W zasadzie wszystkie wysokie buty trekkingowe posiadają certyfikat zgodności z normą EN 20347. Oznacza to również, że wszyscy inni przedsiębiorcy mogą nabyć buty trekkingowe i odliczyć od nich VAT, tak samo jak by to było w wypadku obuwia roboczego.

Buty robocze a właściwie trekkingowe:

Wysokie buty górskie pod raki z membraną Gore-Tex i Vibram

PULAR -buty górskie z GTX

Pular GTX: lekkie, wysokie buty górskie pod półautomaty i raki koszykowe, które nie zawiodą Cię nawet w najtrudniejszym terenie. Bezpieczne przyczepne nawet bez raków. Skutecznie wodoodporne. Swobodnie oddychające. Dla kobiet i mężczyzn, którzy chcą zdobywać więcej niż im wolno.

0 komentarzy
Zimowe buty do wędrówek górskich Socompa. Widok z boku kolor: petrol

Buty trekkingowe zimowe Prabos Socompa GTX – ciepłe, wytrzymałe i wodoodporne

Buty trekkingowe zimowe Prabos Socompa GTX to idealne rozwiązanie dla osób, które poszukują ciepłych, wytrzymałych i wodoodpornych butów do trekkingu w zimie. Sprawią one, że bez pamięci zakochasz się w zimowych górskich wędrówkach. A jeśli nie znasz jeszcze tego przyjemnego uczucia, to dzięki naszym nowym butom szybko poczujesz jego potężną moc.

0 komentarzy

CAZADERO GTX Vegan buty trekkingowe bez skóry

Buty trekkingowe bez skóry to buty stuprocentowo wegańskie, ponieważ do ich produkcji nie wykorzystuje się naturalnej skóry zwierzęcej, ani żadnych innych materiałów, których pochodzenie można sklasyfikować jako odzwierzęce. Powstały one z myślą o tym, by sprawiać jeszcze więcej frajdy miłośnikom górskich wędrówek i zostały w całości wykonane z materiałów syntetycznych.

Buty taktyczne FREESTYLE letnie

Kiedy w grę wchodzi ciężka praca, odpowiedzialna służba albo niebezpieczna wyprawa trwająca kilkanaście godzin bez przerwy, wtedy najważniejsza staje się strategia przetrwania. Prabos Freestyle to wygodne i oddychające buty taktyczne, idealne dla osób, które potrzebują wygodnego i wytrzymałego obuwia do pracy, służby lub wypraw.

0 komentarzy
Olicz Vat od butów trekkingowych i wojskowych

Od tych butów możesz odliczyć VAT

jeżeli prowadzisz działalność, możesz odliczyć 23% VAT nie tylko od butów roboczych, ale też od wojskowych, trekkingowych i taktycznych, które

Oferujemy półbuty robocze z podnoskiem metalowym do pracy w budownictwie, w transporcie, w rzemiośle, w procesie produkcyjnym urządzeń elektronicznych oraz przy pojazdach, jak również specjalistyczne obuwie dla strażaków, ratowników medycznych,skórzane obuwie robocze męskie dla drwali i pilarzy z zabezpieczeniem antyprzecięciowym z kevlaru, w których podnosek wykonany jest z kompozytów.

Buty z podnoskiem antyprzecięciowe dla pilarza lub drwala

Prabos produkuje również buty antyprzecięciowe klasy 2 dla pilarzy i drwali.

Z naszych produktów korzysta wielu indywidualnych klientów, ale także międzynarodowe koncerny i Siły Zbrojne w różnych krajach. Firmy, które używają naszych produktów i darzą nas zaufaniem to między innymi przedsiębiorstwa motoryzacyjne – Skoda , Hyundai, Bosh, TPCA, Barum, koncerny budowlane – Skanska, Eurovia, U.S. Steel oraz firmy elektroniczne, takie jak Panasonic. Oni zaufali naszym produktom. A ty?

Produkowane przez nas obuwie BHP oferujemy w szerokiej gamie rozmiarów, buty BHP męskie produkujemy nawet w rozmiarach 49, czy 51.

Buty robocze  są jednymi z najczęściej kupowanych produktów w naszym sklepie. Jest to dla nas wyraz zaufania naszych klientów i potwierdzenie jakości naszych produktów. Robocze buty używane są przecież codziennie i to w bardzo zróżnicowanych, często trudnych warunkach. Jeśli po tak intensywnym użytkowaniu zadowoleni klienci do nas wracają to znaczy, że nasze produkty spełniły ich oczekiwania.

Warunki pracy często wymagają specjalnej ochrony stóp i nóg. Poruszanie się po śliskich powierzchniach, w strefach EPA, kontakt z ekstremalnie wysokimi temperaturami lub praca na zewnątrz w bardzo niskich temperaturach sprawiają, że niezbędne jest profesjonalne obuwie ochronne. Nasze buty ochronne, w zależności od modelu, wyposażone są w różne rodzaje zabezpieczeń i udogodnień, dzięki którym praca jest komfortowa oraz bezpieczna. Obuwie Prabos posiada wszystkie niezbędne atesty oraz spełnia wymagane normy

 • EN ISO 20345 dla obuwia bezpieczne (S)- – Podnosek buta wytrzymuje uderzenie z energią 200 J oraz zgniecenie do 15 kN.
 • EN ISO 20347 dla obuwie zawodowego (O) – Przeznaczony do codziennego użytkowania tam gdzie nie jest wymagana ochrona palców stopy za pomocą podnosków.

Większość butów jest wykonana z wodoodpornej naturalnej skóry. Wiele modeli posiada hydrofobowe wykończenie. Oznacza to, że powierzchnia buta „odpycha” wodę – zapobiegając tym samym przemoczeniu.

Buty dla ratowników medycznych, strażaków jak również buty wojskowe i taktyczne zabezpieczone są dodatkowo membraną Gore-Tex, która skutecznie chroni przed przenikaniem do wnętrza buta wody, pozwalając jednocześnie oddychać stopie. Wszystkie modele naszych butów roboczych wyposażone są w antypoślizgowe podeszwy SRC lub SRA dostosowane do przewidywanych warunków pracy. Komfort pracy w różnych warunkach zapewnia również to, że wszystkie buty zostały wykonane w taki sposób, żeby zapewnić stopie maksymalną oddychalność.

Dodatkowo buty przeznaczone do pracy w trudnych warunkach są wytrzymałe na uderzenia, chronią stopę przed zmiażdżeniem, przecięciem czy też przebiciem. narażenie na przekłucie ostrym przedmiotem lub podłożem (np. szkłem, gwoździami, blachą – wymagane jest zaopatrzenie się w obuwie z wkładką antyprzebiciową (S3 lub S1P),

Obuwie medyczne dla lekarzy, pielęgniarzy – damskie i męskie,

Do placówek służby zdrowia, gdzie ochrona powinna być na najwyższym poziomie oferujemy białe obuwie medyczne. Są to trwałe i tanie modele, łatwe w czyszczeniu i wykonane z materiałów zapewniających ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, a zarazem dużą oddychalność. Jesteśmy przekonani, że ochrona stóp i komfort pracy personelu medycznego przełoży się na ochronę naszego zdrowia i życia.

białe sandały robocze dla szpitali z lekką i elastyczną podeszwą Snake

Vipera białe sandały medyczne  ze podeszwą o wysokim pochłanianiu energii.

Buty robocze letnie” czy też “buty robocze lekkie” to hasła najczęściej wyszukiwane w wyszukiwarce Google. Nic dziwnego przy konieczności pracy w 40 stopniach niezbędne są dobre buty robocze oddychające i przewiewne o niskiej wadze, co wpływa bezpośrednio na komfort pracy.

Boiga to lekkie i oddychające buty w wersji bez podnoska i z podnoskiem kompozytowym.

Boiga to przewiewne, buty robocze z elementami odblaskowymi oraz elastyczną podeszwą ułatwiającą prace w pozycji klęczącej. Dostępne w wersji bez podnoska i z kompozytowym podnoskiem niezbędne na każdym stanowisku pracy w upalne dni. Są one również lekkie ważą tylko 490g i oddychające.

Warto zwrócić uwagę na wkładki, które stosujemy w obuwiu BHP. Wkładka powinna nie tylko dobrze amortyzować ale jej głównym zadaniem jest przede wszystkich odprowadzanie wilgoci z dala od stopy. Nie tylko zimowe ocieplane trzewiki robocze ale również robocze półbuty powinny zapewniać komfort i bezpieczeństwo. Komfort użytkowania obuwia to jest subiektywna rzecz, jednak staramy się aby zapewnić użytkownikowi komfort dobre samopoczucie poprzez utrzymanie odpowiedniego mikroklimatu w bucie poprzez wentylację, łatwe przepuszczanie pary wodnej od wewnątrz na zewnątrz ale również przeciwdziałanie poślizgowi i amortyzację wstrząsów i uderzeń.

Bezpieczne buty robocze S3

Poważną przyczyną zranienia stóp, zwłaszcza w budownictwie, może być nadepnięcie na gwóźdź lub ostry przedmiot. Skutecznym zabezpieczeniem przed przekłuciem stopy jest wkładka z blachy lub kevlaru zamontowana wewnątrz buta chroniąca przed przekłuciem z siłą co najmniej 1100 N.  Tego rodzaju obuwie znajdują zastosowanie w przemyśle i wszędzie tam gdzie występuje narażenie na przekłucie ostrym przedmiotem np. gwoździami lub innymi wystającymi ostrymi elementami.  W takich warunkach wymagane są obuwie S3 lub S1P z anty poślizgową podeszwą SRC a zastosowany podnosek kompozytowy lub metalowy znacznie zmniejsza wystąpienie urazów kończyn dolnych. Są to więc idealne buty na budowę.

podnosek kompozytowy i noski stalowe do butów bezpiecznych

Podnosek kompozytowy kontra metalowy? Które są lepsze?

Buty robocze z podnoskiem występują w wersji z noskiem kompozytowym i stalowym. Jaki rodzaj wybrać? Czy kompozytowy, czy metalowy?

W tym artykule przeanalizujemy oba rodzaje podnosków, aby pomóc Ci podjąć najlepszą decyzję.

2 komentarze

Niektóre modele obuwia ochronnego produkowane przez nas  jak poniżej przedstawiony trzewik roboczy TOBIAS  posiada klasę bezpieczeństwa S3 co oznacza, że te wysokie buty ochronne, certyfikowane zgodnie z normą 20345, gwarantują użytkownikowi najwyższy poziom bezpieczeństwa. A co to dokładnie znaczy? Mają bezpieczny podnosek, obuwie wyposażono w ochronę przed gwoździami i ostrymi obiektami na ziemi w postaci wkładki antyprzebiciowej, mają odporną podeszwę na oleje o najwyższych właściwościach antypoślizgowych SRC,  są wodoodporne i mają właściwości antyelektrostatyczne.  Trzewiki robocze Tobias to jeden z najbardziej uniwersalnych typów obuwia roboczego . Łączą one wytrzymałość oczekiwaną przez profesjonalistów, z wygodą charakterystyczną dla obuwia trekkingowego.  Warto zwrócić uwagę, że są to obuwie skórzane ze skóry licowej, które oferuję też duży komfort dla nóg a dodatkowy podnosek z zewnętrznej strony, chroni czubki skórę na przodzie buta przed uszkodzeniem. Wszystko to gwarantuje  zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi zagrażającymi w miejscu pracy. Wszystkie te cechy sprawiają, że idealnie nadają się do pracy na budowie, ale również dla przemysłu i logistyki i transportu.

Trwałe czeskie buty robocze S3 Tobias z firmy Prabos

Tobias zimowe ocieplane trzewiki z antypoślizgową podeszwą SRC w wersji bez podnoska lub S3 w których skóra jest hydrofobowa. Trzewiki przeznaczone są do użytkowania na stanowiskach pracy w różnych gałęziach przemysłu, gdzie jest wymagana ochrona palców stopy przed urazami mechanicznymi, odporność na działanie olejów i smarów występujących na podłożu oraz konieczność odprowadzania ładunków elektryczności statycznej w celu zabezpieczenia przed wybuchem łatwopalnych gazów, par i pyłów.

Inne modele butów roboczych S3

buty robocze S3 za kostkę SRC Tobias z firmy Prabos

Wygodne buty robocze S3 Tobias

Tobias to komfortowe obuwie BHP S3 bez metalu, z podnoskiem kompozytowym dostępne w wersji zimowej, ocieplanej i letniej. Klasa S3 to przede wszystkim podnosek kompozytowy i elastyczna, kevlarowa wkładkę antyprzebiciowa oraz antypoślizgowa (SRC) podeszwa. Ostre gwoździe? Nie ma problemu. Śliski teren? Bez różnicy. Różnice temperatur? To nic takiego. Buty Tobias są gotowe razem z Tobą na najtrudniejsze wyzwania.

Buty robocze elektryków (obuwie elektroizolacyjne)

Nasza oferta produktów jest bardzo szeroka. Produkujemy dla naszych klientów również bardzo specjalistyczne obuwie robocze jak i ochronne. Do tej grupy możemy zaliczyć buty dla strażaków, czy też elektryków dla których mamy specjalne skórzane obuwie elektroizolacyjne czyli takie, które chroni przed porażeniem elektrycznym, zapobiegając przepływowi prądu  przez ciało człowieka poprzez stopy.  Model S63635 to obuwie dielektryczne, klasa napięciowa 10 kV ( odporność na przebicie elektryczne)  skierowany jest do elektryków wykonujących prace przy instalacjach i urządzeniach elektrycznych, prowadzących prace pod napięciem ale również członków służb ratowniczych.  Oferowane przez nas skórzane wysokie buty dielektryczne model S63635-011  wykonane są ze skóry z membraną Gore-Tex co pozwala na komfortową pracę w każdych warunkach również zimą w terenie. Lżejsza wersja S63605-012 posiada przewiewną podszewkę PES. Każdy elektryk powinien być wyposażony w odpowiednie certyfikowane buty robocze elektroizolacyjne.

Buty robocze elektryków (obuwie elektroizolacyjne)

obuwie elektroizolacyjne chroni przed porażeniem elektrycznym, zapobiegając przepływowi prądu.

Specjalistyczne buty dla elektroenergetyków – niezbędne podczas pracy związanych z utrzymaniem sieci energetycznej

Prabos buty dielektryczne skórzane 10 KV s63635

Obuwie dielektryczne przeznaczone są do pracy dla elektryków pracujących przy napięciu 10 KV

W wielu zawodach odpowiednie obuwie jest podstawą komfortu i bezpieczeństwa. W naszej ofercie znajdą Państwo modele stworzone specjalnie pod kątem potrzeb pracy w konkretnych warunkach. Sprawdź trzewiki ochronne, które produkujemy w Czechach z certyfikowanych materiałów i wybierz najlepsze dla Ciebie.

Buty wojskowe z podnoskiem

Nie tylko buty robocze wyposażane są w podnoski. Czasami równie w innych rodzajach obuwia, przy tego rodzaju zapotrzebowaniu, instalowany jest podnosek, który ma chronić palce przed urazem podczas wykonywania innych rodzajów działalności. W naszym przypadku wyposażaliśmy buty wojskowe w aluminiowy podnosek – model PEPPER . Buty te są używane przez specjalistyczne jednostki czeskiej policji.

Czarne buty taktyczne z podnoskiem aluminiowym Prepper Prabos są często używane przez wojsko, policję i inne służby mundurowe.

Buty taktyczne PREPPER LOW

Buty taktyczne niskie Prepper S3 z aluminiowym noskiem Prabos: wygoda, ochrona i przyczepność.

Tego rodzaju obuwie również certyfikowane jest tymi samymi normami, który dotyczą obuwia roboczego i bezpiecznego.

Buty wytwarzane są w czeskiej fabryce, która działa na rynku od niemal 160 lat. Fakt ten sprawia, że o ich jakość możemy być spokojni. Sprawdzona marka. Tradycja zobowiązuje!

 1. Joanna Iwaniuk pisze:

  Dzień dobry,

  jak cena butów

  Richard białe S1 SRC wyposażone w antypoślizgowe podeszwy SRC przeznaczone dla przetwórstwa mięsnego i dla przemysłu spożywczego.

  1. Prabos pisze:

   Cena sandałów Richard z naturalnej skóry wynosi 260 zł brutto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *